سایت سیمای آموزش

تولید محتوای آموزشی در زمینه کسب وکار اینترنتی و طراحی سایت

طراحی گرافیکی سایت

اهمیت طراحی گرافیکی سایت

نحوه طراحی گرافیکی سایت می تواند عامل موفقیت و یا شکست وب سایت شما باشد. بسیار هستند سایت هایی که از بهترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها برای پیاده سازی و برنامه نویسی آن ها استفاده شده ولی به دلیل طراحی گرافیکی نامناسب و غیر اصولی به اهداف خود نرسیده و شکست خورده اند. یک طراحی گرافیکی نامناسب می تواند کاربر و مخاطب وب سایت شما را در همان ابتدا از ادامه کار منصرف کند و باعث ترک کردن سایت شود. در نتیجه این موضوع باعث Bounce Rate بالا در سایت شما میشود.
Bounce Rate یا نرخ پرش به درصد تعداد افرادی که تنها یک صفحه از سایت شما را مشاهده میکنند و از آن خارج میشوند گفته میشود. به طور ساده تر فرض کنید سایت شما در روز 100 بیننده دارد و 70 نفر از آنها با دیدن یک صفحه از سایت شما خارج شده اند، در این صورت مقدار Bouce Rate سایت شما 70% است.

انتخاب تصاویر برای وبسایت

به عنوان یک گرافیست سایت شما نباید طراحی وبسایت خود را به سمتی هدایت کنید که تصاویرتان بر روی آن بنشیند! شما باید تصاویر را خلق کنید. حتی اگر نیاز باشد دوربین عکاسی خود را بردارید و روزها به دنبال سوژه مناسب برای وب سایت بگردید. در این مرحله مشتری تنها کاری که می‌کند این است که گوگل را باز کند و اولین تصویری که به نظرش زیبا است را انتخاب کند و به خورد شما بدهد. البته قانع کردن مشتری در این مرحله بسیار ساده‌تر از مرحله رنگ‌ها است و تنها کافی است یک عکس اختصاصی برای او درست کنید تا مشتری عاشق کارتان شود.