سایت سیمای آموزش

تولید محتوای آموزشی در زمینه کسب وکار اینترنتی و طراحی سایت

تولید محتوای ارزشمند با نرم افزار Power point

تولید محتوای ارزشمند با powerpoint

افزایش فروش کسب وکار اینترنتی با تولید محتوای ارزشمند

در این مقاله سعی ما بر این است که یکی از روش های تولید محتوای ارزشمند و شاید بتوان گفت کامل ترین روش تولید محتوای ارزشمند را برایتان شرح دهیم، محتوا در سایت ها معمولا به 4 دسته اصلی تقسیم می شوند: 1-متن 2- تصویر 3- صوت 4-ویدیو هر کدام از این دسته ها کاربرد خود را را دارند اما موضوع اصلی تقاضای بالای کاربران برای محتوای ویدیویی می باشد ما به هرکدام از این محتوا ها در آموزشی  جدا می پردازیم تا نکته ایی را جا ندازیم .اما همین طوری که کفتم آمار بالای تقاضا برای ویدیو می باشد. پس باید بهترین ابزار برای تولید فایل های ویدیویی را به کار بگیریم تا بتوانیم بهترین بازخورد را برای سایت خود و کسب وکار اینترنتی خود  به دست بیاوریم. اینجا ما برای تولید آموزش از نرم افزار بسیار قدرت مند در زمینه ارائه محتوا یعنی همان پاورپوینت استفاده میکنیم این نرم افزار در عین سادگی بسیار کارایی دارد به طوری که اگر از  شخصی که کار آموزشی  انجام می دهد بپرسید با چه نرم افزاری مطالب خودتان را ارائه میکنید به یقین نام پاورپوینت را خواهید شنید. بیایید با این نرم افزار آشنا بشویم.

تولید محتوای ارزشمند با powerpoint

معرفی برنامه پاورپوینت

برنامه پاورپوینت، یکی از نرم افزارهای بسته نرم افزاری Microsoft Office محصول شرکت بزرگ مایکروسافت است. همانطور که از اسم مجموعه نرم افزاری  Microsoft Office بر می آید این مجموعه یک مجموعه اداری بوده و از همین رو، همانطور که شما میدانید پاورپوینت نیز با توجه به کاربردهای آن در محیط کار یکی از نرم افزارهای با قابلیت اداری است.

پاورپوینت چیست

برنامه پاورپوینت نرم افزاری بسیار ساده و ایده آل برای ساخت فایل های چند رسانه ای و تصویری است.  فایل هایی مثل کاتالوگ های الکترونیکی، تبلیغات معرفی شرکت و پروژه های شرکتی، و برنامه های اطلاع رسانی ساده. شما به کمک برنامه پاورپوینت می توانید اسلاید هایی تصویری و نوشتاری را به عنوان پروه  تهیه و آن را به کمک پروژکتور به مخاطبین خود ارائه دهید. با توجه به آنچه گفته شد بیشترین استفاده از برنامه پاورپوینت برای ساخت فایل های تصویری قابل نمایش در سمینارهای و جلسات علمی و اداری است. به همین خاطر نرم افزار پاورپوینت یکی از برنامه های مورد علاقه بخش تبلیغات شرکت ها و بخصوص دانشجویان و دانش آموزان است.

کاربرد پاورپوینت در تولید محتوای ارزشمند برای سایت

با توجه به کاربرد های power point  یکی از قابلیت های ویژه این نرم افزار،تبدیل اسلاید های آموزشی که با انواع متن ،تصویر،نمودار،صوت،فیلم و… به یک فایل ویدیویی ارزشمند برای محصولات سایت ،تیزر های تبلیغاتی و…  که بسیار برای کسب وکار اینترنتی شما مهم است اشاره  کرد که ما یک آموزش جامع برای تولید محتوای ارزشمند با پاورپویت را در سایت سینای آموزش قرار داده ایم که نیاز شما را برای یادگیری و استفاده از این نرم افزار و افزایش فروش سایتتان برطرف میکند.

کاربرد پاورپوینت در محیط کار

اگر بخواهیم درست به سوال پاورپوینت چیست پاسخ داده و کامل تر به معرفی برنامه پاورپوینت بپردازیم باید شما را با کاربردهای آن آشنا کنیم. به همین جهت در ادامه با یک تقسیم بندی کوچک به معرفی کاربرد پاورپوینت در محیط کار خواهیم پرداخت. اما قبل از آن خوب است در مورد کار پاورپوینت بیشتر بدانید.

کاربرد پاورپوینت در شرکت ها

اگر در شرکتی خاص مشغول به کار هستید، حتما در جلسات مختلف کاری شرکت کرده اید. طی این جلسات احتمالا این مسئله هم ذهن شما را مشغول کرده است که چطور می شود در این جلسه یک گزارش خوب ارائه کرد، چطور می شود یک محصول جدید را خیلی حرفه ای به مخاطبان نشان داد و…. همانطور که در مورد قابلیت هاو کاربرد پاورپوینت در تدریس گفته شد، شما به کمک نرم افزار PowerPoint می توانید فایل و پروژه ای چندرسانه ای را به مخاطبین خود ارائه کنید. فایلی که از تلفیق متن، نمودار، تصویر، ویدیو و صوت درست شده است. قطعا با یادگیری و استفاده از پاورپوینت، در شرکت خود تبدیل به یک کارمند باارزش تر خواهید شد.

کاربرد پاورپوینت در تدریس

با افزایش سرعت تحول تکنولوژی و اهمیت یافتن آموزش در کشورهای مختلف در راستای پیشرفت هرچه بیشتر، بحث شیوه آموزش نیز برای تمام ارگان های یک حکومت دارای اهمیت دوچندان شده است. به همین دلیل استفاده از روش های نوین تدریس و بهره گیری از امکانات جدید در انجام فعالیت های اجتماعی و آموزشی دانشجویان و دانش آموزان یکی از اولویت ها بخش آموزش و تدریس است. خوب با در نظر گرفتن توضیح بالا شما اگر در دانشگاه و یا مدارس مشغول به تحصیل با تدریس هستید از چه روشی برای ارائه مطالب آموزشی خود استفاده می کنید؟ از نرم افزار های به روز و پر استفاده دنیا، یا همان روش سنتی گچ و تخته؟ برنامه Power point یکی از نرم افزارهایی است که با قابلیت های بسیار عالی خود، تبدیل به یکی از محبوب ترین برنامه ها آموزشی جهت تدریس در دانشگاه ها و مدارس شده است.  در مورد کاربرد پاورپوینت در تدریس همین پس که نتایج مطالعات انجام گرفته نشان می دهد به علت استفاده هم زمان و درست تصویر و صوت در یک آموزش، درک سخنرانی ها و درس استاد برای دانشجویان و دانش آموزان بهترو یادگیری آنها سازمان یافته تر بوده است. حال که به این اهمیت شاره کردیم خوب است به مزایای استفاده از پاورپوینت نیز اشاره کنیم. مزایای استفاده از پاورپوینت از مزایای استفاده از پاورپوینت در تدریس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش تجارب آموزش و یادگیری برای مدرس و یادگیرنده
  • تشویق و حمایت مدرسان به منظور ارایه درس به روش های حرفه ای و تخصصی
  • امکان تلفیق چند رسانه ای و ارایه آموزش اثر بخش
  • قابلیت استفاده مجدد فایل مربوطه برای همه دانشجویان و دانش آموزان
  • سهولت در امکان ویرایش و بازنگری مطالب آموزشی

یک نرم افزار کاربرد های زیادی دارد که می توانید به مقاله ویکی پدیا نیز مراجعه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *